vectrdersi

Basit Vectorel Çizim Programı Vectr

Her blog yazarının, büyük sıkıntılarından biriside. Makalesine hazırlayacağı resmi üretememesi yada bulamaması. Artık bu sorun tamamiyle ortadan kalkacak gibi duruyor. Geliştiriciler baksanıza neler yapmışlar. Ancak bloggerların bu sorunu hakkındaki görüşüm şöyle;

Eski zamanlarda insanlar web sitelerinde gerçek yaşantıda kullanılan resimler kullanırdı. Şimdiki nesil ise vectorel tabanlı çizimleri tercih ediyor. Buna bende dahil. Gerçek bir fotoğrafa nazaran vectorel çizim ile yapılmış resim, benim daha çok ilgimi çekiyor.

Çoğu blog yazarının da grafiker olmadığını bildiğim için, herkesin grafik uygulamalarını kullanabildiğini düşünmüyorum. Ancak bir firma VECTR adında open source uygulama geliştirmiş. Bu uygulama ile en ağırından corel, illustrator ve inkscape gibi programların yapabileceği bir çok işlevi yerine getirebiliyor. Kolay arayüzü sayesinde, kullanıcıların kafası karışmıyor ve bir çok güzel tasarımlar yapabiliyorsunuz.

Blog yazarlarının kendilerine özgü makale resimleri yapabilmeleri için, youtube derslerine başlamayı düşünüyorum. Tabi bu durumda sizin fikirlerinizi bekliyorum diğebilirim. Uygulama tüm işletim sistemlerinde mevcut bir şekilde. İster online browserdan çizimlerinizi yapın, istersenizde bilgisayarınıza indirin. Üstelik wordpress ile tam entegreli çalışıyor. Garip ve bir okadar da eğlenceli bir uygulama sizleri bekliyor. Ben yine de size uygulamayı indirebileceğiniz linki veriyorum, düşüncelerinizi benimle paylaşmaktan çekinmeyin….

Tags: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Bülteni

Copyright 2017 - Senem Ajans LTD ŞTİ

Pin It on Pinterest